Další termální lázně

Jižní Slovensko

Na jižním Slovensku je mnoho termálních lázní jako pozůstatek po moři, které zde před mnoha miliony let zasahovalo z dunajské nížiny a po kterém zde zůstaly ve velké hloubce rozpuštěné soli.

Populárním termálním komplexem na jižním Slovensku je Podhajská s geotermální vodou, která má účinky podobné vodě z Mrtvého moře. Z dalších termálních středisek je to Velký Meder asi 100 km od Bratislavy. Najdete zde několik bazénů s termální vodou, tobogán, skluzavku a plavecký bazén. Ubytování jsi můžete zajistit v hotelech nebo v penzionech - např. hotel Orchidea, Thermal Varga a další.

Dalším  známým střediskemna jihu Slovenska jsou Patince, které jsou známé již od dob starých Římanů. Nyní zde najdete velké venkovní termální koupaliště. Dalším navštěvovaným termálním komplexem je Dunajská Streda s městským koupalištěm se 6 bazény a nově vybudovaným wellness centrem s masážemi a s různými druhy koupelí.

Střední Slovensko

Velmi navštěvované lázně na Středním Slovensku jsou Rajecké Teplice. Leží několik kilometrů za Žilinou. Jsou zde známé termálními prameny a léčivá rašelina. Ubytovat se můžete ve velmi oblíbeném hotelu Aphrodite, kde je saunový svět, masáže, individuální procedury nebo v hotelu Diplomat, kde je bowling, plavecký bazén, tenisové kury, sauny.

Z dalších termálních lázní na středním Slovensku jsou velmi populární Bojnice s nádherným zámkem nebo Turčianské Teplice.

Západní Slovensko

Z lázní na západě Slovenska jsou nejznámější a nejpopulárnější Piešťany. Jsou to světově známé lázně k léčení hlavně nemoci pohybového ústrojí, revmatického onemocnění a nervového onemocnění. Piešťany jsou oprávněně označovány městem parků, které lákají k příjemným procházkám. Najdete je zde velmi příjemný lázeňský život s množstvím cukráren, restaurací a barů.

Dalším velmi navštěvovaným střediskem na západě Slovenska je Senec se svými Slunečními jezery a moderním celoročním aquaparkem Aquathermal. Další možností na relaxaci je termální koupaliště Vincův les ve Sládkovičovu, které je v provozu během letní sezony.